Reggel hétkor egy hagyományos, kétcsengős mechanikus ébresztőóra harsogása rántott ki az álomból, ami olyan agresszív volt, hogy azonnal kiugrottam az ágyból. Az első ösztönös mozdulatom az okostelefonom után nyúlás volt, de rá kellett jönnöm, hogy ma ez a technológia nem lesz a társam. A kísérlet célja, hogy egy teljes napot töltsek el a mai digitális világot nélkülözve, az 1985-ös év hangulatát és életérzését idézve fel. A digitális detox élményéről szóló teljes cikk a Liked.hu-n olvasható.
Az okostelefon teljes hiánya radikálisan megváltoztatta a nap dinamikáját; az azonnali információkeresés és a folyamatos kapcsolattartás lehetősége nélkül sokkal tudatosabban kellett megtervezni minden egyes lépést. Az ember hajlamos megfeledkezni arról, hogy a mai világban mennyire kiszolgáltatottá váltunk a technológiának, és milyen sok időt töltünk online felületeken. Ennek a napnak a tapasztalatai rávilágítottak arra, hogy a korábbi évtizedekben hogyan lehetett teljes és élményekben gazdag életet élni anélkül, hogy állandóan digitális ingereknek lennénk kitéve.
1 órával ezelőtt
