3,6 milliárd forint a kórházi klímaberendezések karbantartására 2026-ban

3 órával ezelőtt 1

Kormányzati döntés értelmében 3,6 milliárd forintot különítenek el a magyarországi kórházak klímaberendezéseinek rendszeres karbantartására. A beruházás célja, hogy a nyári hőség és a hirtelen bekövetkező hőhullámok közepette is biztosítsa a betegek és az egészségügyi dolgozók számára a megfelelő hőmérsékletet és levegőminőséget. A klímaberendezések állapotának rendszeres ellenőrzése és javítása csökkenti a meghibásodások esélyét, ami különösen fontos a intenzív ellátású osztályokon, ahol a hőmérséklet ingadozása életveszélyes következményekkel járhat. Emellett a karbantartási program hosszú távon energiahatékonyságot is növel, csökkentve az üzemeltetési költségeket és a környezeti terhelést.

A kormány által bevezetett harmadfokú hőségriadó keretében a kórházaknak szigorú előírásokat kell betartaniuk a belső hőmérséklet és a levegőminőség tekintetében. Ennek részeként a klímaberendezések rendszeres szűrőcseréje, hűtőközeg-utánpótlása és technikai felülvizsgálata kötelezővé válik, valamint a személyzetnek megfelelő képzést kell kapnia a berendezések gyors meghibásodásának felismerésére. A beruházás várhatóan több ezer betegnél javítja a gyógyulási esélyeket, mivel a megfelelő hőmérséklet hozzájárul a fertőzések megelőzéséhez és a betegek kényelméhez. A projekt befejezése után a kórházak stabilabb működésre számíthatnak, ami erősíti a közegészségügyi rendszer ellenálló képességét a jövőbeli éghajlati extrémhelyzetekkel szemben.

Olvasd el a teljes "3,6 milliárd forint a kórházi klímaberendezések karbantartására 2026-ban" cikket a Hirado.hu-n