Annapurna: Miért nevezik a világ legveszélyesebb nyolcezer méteres hegycsúcsának?

4 órával ezelőtt 1
1950. június 3-án Maurice Herzog és Louis Lachenal francia hegymászók felértek a 8091 méter magas Annapurna I csúcsára. Történelmi pillanat volt ez: ekkor lépett először ember 8000 méternél magasabb hegycsúcsra. A diadal azonban azonnal megmutatta a hegy valódi arcát. Lefelé jövet a hegymászókat zord időjárás fogadta. Súlyos fagyási sérüléseket szenvedtek, Herzog pedig később szinte az […]
Olvasd el a teljes "Annapurna: Miért nevezik a világ legveszélyesebb nyolcezer méteres hegycsúcsának?" cikket a Liked.hu-n