Budapest óriási reklámstopot vezet be: 10 ezer plakáthely tűnik el

1 órával ezelőtt 1

A Fővárosi Közgyűlés pénteki döntése értelmében radikális változások várhatók Budapest reklámpiacán. A tervek szerint drasztikusan, mintegy 10 ezerrel csökken a jelenlegi 15 ezer plakáthely száma a fővárosban. Ez a lépés egyértelműen a vizuális zaj mérséklését célozza, és jelentősen átalakíthatja a városképet. Emellett teljes tilalom alá esnek az óriásplakátok és a reklámhálók, amelyek eddig számos épület homlokzatát és forgalmas útszakaszt uraltak. A hirdetőoszlopok esetében is komoly szigorítás jön, számuk az év végéig az eredeti ötödére fog csökkenni, ezzel is hozzájárulva a rendezettebb közterek kialakításához.

Ez a nagyszabású intézkedés hosszú évek óta tartó viták és tervezések eredménye, melynek célja Budapest esztétikai értékének növelése és a fenntarthatóbb városkép kialakítása. A túlzott reklámexpozíció régóta kritikák tárgya volt a lakosság és a szakemberek körében egyaránt, akik a vizuális szennyezésre hívták fel a figyelmet. A változás komoly kihívások elé állíthatja a reklámcégeket és a hirdetőket, akiknek új stratégiákat kell kidolgozniuk az üzeneteik célba juttatására a megmaradó, korlátozott számú felületen. Ugyanakkor lehetőséget teremthet a digitális és innovatív reklámmegoldások térnyerésére, miközben a budapestiek egy sokkal tisztább és rendezettebb környezetben élhetnek és közlekedhetnek. A Fővárosi Közgyűlés ezzel a lépéssel egyértelműen prioritássá tette a városkép védelmét a kereskedelmi érdekekkel szemben.

Olvasd el a teljes "Budapest óriási reklámstopot vezet be: 10 ezer plakáthely tűnik el" cikket a Hirado.hu-n