A Kelenföldi vasútállomás környékén megnövekedett lakossági panaszokra reagálva a rendőrség május vége óta jelentős, emelt létszámú jelenlétet biztosít a területen. Az állampolgárok elsősorban közbiztonsági aggályok, rendzavarások és esetenként kábítószer-fogyasztás miatt jelezték problémáikat a hatóságoknak. Ennek következtében a rendőrök éjjel-nappal járőröznek a frekventált környéken, fokozott figyelmet fordítva a bűnmegelőzésre és a közrend fenntartására. Az intézkedések első egy hetében máris jelentős eredmények születtek, hiszen összesen huszonnégy embert állítottak elő különböző bűncselekmények és szabálysértések gyanúja miatt.
Az akció célja egyértelműen a helyi lakosság és az utasok biztonságérzetének növelése, valamint a rend helyreállítása Kelenföld forgalmas csomópontjánál. Az előállított személyekkel szemben a rendőrség megkezdte a szükséges eljárásokat, melyek magukban foglalják a gyanúba vételt, a kihallgatást és a további intézkedéseket. A hatóságok hangsúlyozzák, hogy a fokozott ellenőrzés nem csupán ideiglenes jellegű, hanem hosszú távon is hozzájárul majd a környék élhetőségéhez és biztonságához. A rendőrség továbbra is kéri a lakosság együttműködését és bejelentéseit, hogy a jövőben is hatékonyan tudjanak fellépni a közbiztonságot veszélyeztető cselekedetek ellen.
7 órával ezelőtt
