Pesti alsó Rakpart: Hétfőtől este 5-től autómentes, több tér a gyalogosoknak

6 órával ezelőtt 1

A Pesti alsó Rakpart hétfőtől új szabályok szerint várja a pihenni és sportolni vágyókat, jelentősen bővítve az autómentes időszakokat. Ezentúl minden hétköznap délután 17 órától másnap reggel 5 óráig nyitják meg a rakpartot a gyalogos és kerékpáros forgalom előtt. Ez a módosítás lehetőséget teremt a belváros szívében egyedülálló kikapcsolódásra a munka utáni órákban és a kora reggeli friss levegőn. A hétvégék és a hosszú, munkaszüneti nappal bővített hétvégék továbbra is teljes mértékben autómentesek maradnak, biztosítva a zavartalan pihenést a Duna-parton.

A Pesti alsó Rakpart autómentesítése az elmúlt években rendkívül népszerűvé vált a budapestiek körében, bizonyítva az ilyen jellegű városfejlesztési lépések létjogosultságát. A változás célja, hogy még több ember számára tegye elérhetővé a Duna-parti rekreációt, elősegítve a gyalogos és kerékpáros közlekedést a belvárosban. Ezáltal nem csupán a szabadidős tevékenységeknek ad új teret, hanem hozzájárul a városi levegő minőségének javításához és a zajszennyezés csökkentéséhez is. A városvezetés ezzel a lépéssel is igyekszik egy élhetőbb, zöldebb és fenntarthatóbb Budapestet építeni, ahol a gyalogosok és kerékpárosok igényei kiemelt figyelmet kapnak.

Olvasd el a teljes "Pesti alsó Rakpart: Hétfőtől este 5-től autómentes, több tér a gyalogosoknak" cikket a Hirado.hu-n