Egyedi és aggasztó esemény rázta meg a fővárost, amikor is egy Pride-zászlót dobtak a Dunába az Erzsébet-hídról. A rendőrség azonnal reagált az esetre, és rongálás gyanúja miatt eljárást indított az ügyben. Ez a cselekedet felveti a kérdést a társadalmi toleranciáról és a gyűlöletbeszéd elleni küzdelem fontosságáról, különösen a közelgő Budapest Pride eseménye kapcsán, amelyre június 27-én kerül sor.
A szervezők már megtették a szükséges bejelentéseket a gyülekezési törvény előírásainak megfelelően, így a rendőrség és a hatóságok is tisztában vannak a rendezvény időpontjával és helyszínével. Azonban az ilyen jellegű provokációk és vandalizmus megnehezítheti a békés és befogadó légkör megteremtését, amelyre a Pride napja hivatott. A hatóságok hangsúlyozzák, hogy a törvénytelen cselekedeteket nem tűrik, és minden esetben felelősségre vonják az elkövetőket, ezzel is védve a gyülekezési jogot és az egyéni szabadságot.
3 órával ezelőtt
